Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
Rusça - Türkçe Çeviri
 

RUSÇA TÜRKÇE SÖZLÜK

Hint Avrupa dil ailesinin Slav grubuna mensup olan Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 6. Dil olarak bilinmektedir. Birleşmiş milletlerin resmi dillerinden biri olmasından ötürü geleceğin de önemli dillerinden biri olan Rusça ülkemizde de son dönemlerde çok fazla rağbet gören bir dil olmuştur. Rusça alfabe özelliklerinden ötürü öğrenilmesi zor bir dildir.

Bu dili öğrenmek için öncelikle Rusça alfabesini çok iyi bir biçimde bilmek gerekecektir. Bunun yanında Rusça – Türkçe sözlük yardımı ile bu dili çok iyi bir biçimde pekiştirmek gerekecektir. Rusça diğer dünya dilleri arasında pratiğe çok daha fazla zaman ayrılması gereken bir dil olarak göze çarpıyor. Ülkemizde çeşitli dil okulları tarafından eğitim ile öğretilen bu dili evde tek başına öğrenmek de mümkündür. Ancak destek almadan bireysel olarak bu dili öğrenmenin zor olacağını rahatlıkla belirtebiliriz. Bizler bu anlamda değerli kullanıcılarımız için oluşturmuş olduğumuz nitelikli bir çeviri sistemi ile Rusça – Türkçe öğrenimine çok büyük bir destek sağlamaktayız. Ülkemiz Ruslar açısında çok önemli bir turizm ülkesidir.

Bunun üzerinde etkili olan en önemli ayrıntı Rusya’nın Türkiye’ye çok yakın olmasıdır. Bu yakınlıktan ötürü özellikle yaz Turizmi için Rus turistler çok yoğun bir biçimde ülkemizi tercih etmektedirler. Aynı zamanda ticari faaliyetlerimizin de Ruslar ile giderek yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte Rusça öğrenimi çok büyük önem kazanmış durumdadır. İthalat ve ihracat oranlarımıza baktığımız zaman Rusya ile çok yoğun ve aktif ilişkiler içerisinde olduğumuzu görüyoruz. Durum böyle olunca özellikle şirketler Rusça bilen bu konuda gelişime açık olan personeller istiyorlar. Bu sebeple Rusça öğrenmek bir bakıma geleceğe dair yapılmış olan en büyük yatırımlardan biri olacaktır. Bizlerde sitemize Entegre etmiş olduğumuz Rusça – Türkçe çeviri sistemi ile sizler için çok iyi bir yapı oluşturmuş durumundayız. Bu şekilde elde edilmiş bir sistem ile dışarıda öğrenmek için çaba sarf etmiş olduğunuz sistemi de çok iyi bir biçimde test edecek ve gerek kelime çevirilerinde, gerekse karmaşık her türlü cümle çevirilerinde istediğiniz her türlü cevabı kısa süre içerisinde elde etmiş olacaksınız.