Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
İngilizce - Türkçe Çeviri
 

İNGİLİZCE - TÜRKÇE SÖZLÜK

Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyar insan tarafından konuşulan İngilizce için evrensel bir dil tanımlaması yapabiliriz. Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Anglofon Karayipler, Büyük Britanya, İrlanda Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı,  Kanada ve Yeni Zelanda'da İngilizce resmi dil olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında dünya üzerinde yüzlerce ülkede de İngilizce ikinci dil olarak öğretilir ve öğrencilerin öğrenilmesi de zorunlu tutulur. Bunun en önemli nedeni hiç kuşkusuz İngilizcenin evrensel bir dil olması ve eğitim dili olarak tercih edilmesidir.

Durum böyle olunca bu dilin nitelikli bir biçimde öğrenilmesi ve çevirilerinin de gerçekleştirilmesi büyük bir önem kazanmıştır. Bizler de bu ayrıntıdan yola çıkarak kullanıcılarımızın İngilizce öğrenmelerine destek sunacak İngilizce – Türkçe çeviri sistemini sitemize Entegre ederek çok iyi bir biçimde kullanılmasını sağladık. İngilizcenin belli bir alanda kullanılmasından bahsetmek mümkün değildir. Eğitimden sağlığa, turizmden ticarete, kültürel etkileşimden sanata kadar birçok alanda İngilizce öğrenilmesi zorunlu bir dil haline gelmiştir. Bu sebepten ötürü ülkemizde de eğitim müfredatlarında İngilizcenin varlığını da görebiliyoruz. Yaygın kullanımından ötürü bu dil öğrenciler tarafından öğrenilmesi gerektiği düşünülerek henüz ikinci sınıfta başlayan bir eğitim ile öğrenilmeye başlamıştır. İngilizce sadece okulda verilen dersler ile öğrenilecek bir dil değildir.

Öğrendiklerini pekiştirmek ve tekrar etmek amacı ile İngilizce – Türkçe sözlüklerden faydalanmak çok büyük bir önem kazanmaktadır. Sistemimizin kurulma amaçlarından biri de hiç kuskusuz İngilizcenin öğrenilmesinin bu derecede önemli olması ve çeşitli yöntemler ile İngilizce kelime ve sözlük çevirilerinin büyük bir görevi yerine getirmesidir. Sitemize girdiğinizde sadece kelime çevirilerinin olmadığını göreceksiniz. Bunun yanında İngilizce – Türkçe cümle çevirilerinin de olması çok önemli bir işlev olarak kullanılmaktadır. Çünkü bu yolla cümle kurgulamaları da öğrenilecek, okullarda veya kurslarda görülen eğitim de perçinleşmiş olacaktır. Globalleşen dünyanın en önemli argümanlarından biri olan İngilizce öğrenimi için sizleri oluşturmuş olduğumuz nitelikli yapımıza bekliyoruz. Eğer İngilizce öğrenmek sizin için çok önemliyse bu anlamda çok kaliteli bir biçimde oluşturmuş olduğumuz site arşivimizden faydalanarak mümkün olduğunca kısa süre içerisinde İngilizce seviyenizi üst düzeylere taşıyabilirsiniz.