Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
ARAPÇA - Türkçe Çeviri
 

ARAPÇA - TÜRKÇE SÖZLÜK

Arap devletlerinin resmi dili olan Arapça Hami Sami dil ailesinin Sami grubuna mensup bir dildir. Standart Arapça olarak kabul edilen dil esasında Kur’an dilidir. Arapçanın Kur’an dili olması dolayısıyla hem İslam aleminde hem de diğer toplumlarda Arapçanın yeri ve önemi farklıdır. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 250 milyon kişi bu dili çok yoğun bir biçimde kullanır. Özellikle Arap yarımadası ve Afrika kıtasında çok daha fazla kullanılan bir dildir. Ülkemizde de özellikle İslami etkilerden ötürü ve Kur’an’ın öneminden ötürü Arapçanın çok büyük bir öneme sahip olduğunu net bir biçimde belirtebiliriz.

Osmanlı döneminde kullanılan dillerden biri olan Osmanlıca da yine benzer şekilde Arap ve fars alfabesinin karşımı şeklinde bahsedebiliriz. Bu sebeple Arapça – Türkçe sözlükler ve çeviriler çok büyük bir önem kazanmıştır. Kültür olarak doğuya daha yakın bir kültürde olmamız ve Arap ülkeleri ile birçok konuda iş birliği yaparak ticari faaliyetlerde bulunmamızdan ötürü Arapçanın öğrenilmesi çok büyük bir önem kazanır hale gelmiştir. Bizlerde bu önemden yola çıkarak sitemize çok iyi bir sistem ile ekleme yaptığımız Arapça – Türkçe alfabe ile gerek bu dili öğrenmeye gerekse çevirilerini yaparak nitelikli bir iletişim ağı oluşturmaya çok büyük bir destek sağlıyoruz. Dünyada kullanılan en önemli dillerden biri olan Arapça saymış olduğumuz nedenlerden ötürü ülkemizde de tercih edilen ve yoğun bir biçimde kullanılan bir dil olmasından ötürü böyle bir yola gidilmesi son derece gerekliydi. Kültürel yapı birlikteliği ve turizm, ticaret etkinlikleri de bu anlamda bu dilin öğrenilmesinde ve geliştirilmesinde büyük bir öneme sahip olacaktır. Bilindiği gibi hangi dilde olursa olsun nitelikli bir iletişim ağı oluşturmak ve bunun üzerinden işlemleri yerine getirmek daha etkili olacağı için Arapça – Türkçe sözlük siz değerli kullanıcılarımız açısından da büyük bir öneme sahip olacaktır.

Sitemizde oluşturduğumuz yapı ile ister kelime çevirisi gerçekleştirin, isterseniz de cümle çevirilerini gerçekleştirin her şekilde istediğiniz net cevapları alarak olumlu bir sürece tanıklık etmiş olacaksınız. Eğer Arapçayı çok iyi bir biçimde öğrenmek istiyorsanız sitemizdeki Arapça – Türkçe sorgulama yapısından yararlanmalısınız.