Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
Türkçe - Rusça Çeviri
 

TÜRKÇE - RUSÇA SÖZLÜK

Dünya üzerinde yaygın dillerden biri olan ve giderek yaygınlaşmaya başlayan Rusça diğer Hint Avrupa dil grupları içerisinde öğrenilmesi biraz daha zor bir dil olarak dikkat çekmektedir. Bu sebeple bu dili öğrenmek adına nitelikli bir çalışmayı yerine getirmelisiniz. Bizler de bu anlamda bu dilin öğrenilmesi için çeviri sitemizde siz değerli kullanıcılarımız için Türkçe – Rusça çeviri sistemi oluşturduk.

Bu dili çok iyi bir biçimde öğrenmek ve mümkün olduğu sürece kalıcı bir yapı oluşturmak için öncelikle bilinçli bir biçimde Rusça alfabesinin öğrenilmesini sağlamalısınız. Alfabenin öğrenilmesi aşamasından sonra kelimelerin anlamları ve aksan çalışmaları üzerinde çalışmaları yoğunlaştırabilirsiniz. Bu anlamda sitemizde oluşturulan yapı tamamen pekiştirme amaçlı ve kelime dağarcığının arttırılmasına yöneliktir. Sitemiz bünyesinde oluşturulmuş olan Türkçe – Rusça çeviri ile öğrenmiş olduğunuz kelimeler ile birlikte çeşitli çalışmalar yapabilir ve günün belirli periyodlarında bunu yerine getirerek kelimeleri kalıcı hale getirebilirsiniz.

Sitemizde sadece kelime çevirileri değil bunun yanında cümle çevirileri de yerine getirildiği için gramer yapısını da çok iyi bir biçimde zihninizde oluşturabilirsiniz. Bu yolla hem kelime anlamlarını öğrenecek hem de cümle kurgulamalarını öğrenerek gramerinize de destek sağlayacaksınız. Bilindiği gibi Rusça birleşmiş milletlerin resmi dillerinden biridir. Bunun yanında özellikle ülkemizde çok fazla tercih edilen bir dil de olması bu dili öğrenmek isteyenlerin çok zengin kaynak imkanı elde etmesinin zorunluluğunu da gündeme getirmiştir. Özellikle turizm ve ticari faaliyetlerimizin her geçen dönem Rusya ile geliştirilmesi ile birlikte ülkemizde de bu dili önemli bir konuma getirmiştir. Bu sebeple Rusça için geleceğe yapılacak en önemli yatırım araçlarından biri denilebilir. Özellikle ülkemizin bir yaz turizm cenneti konumunda olması, Rus turistlerin ülkemizi yoğun bir biçimde tercih etmelerini sağlamıştır. Bu durumdan ötürü Rusça öğrenilmesi büyük bir avantaj doğuracağından sitemizde bulunan Türkçe – Rusça sistemi ile yapacağınız çeviriler siz değerli kullanıcılarımızın bu dilleri öğrenmeleri açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmektedir. Nitelikli bir biçimde Rusça öğrenebilmeniz için sizleri tamamen ücretsiz bir yapıya sahip olan çeviri sitemize bekliyoruz.