Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
Almanca - Türkçe Çeviri
 

ALMANCA - TÜRKÇE SÖZLÜK

 

Dünyanın en yaygın dillerinden biri olan Almanca Hint Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri grubuna dahil bir dildir. Avrupa birliği resmi dili olmasının yanında Avrupa’da en çok konuşulan dildir. Dünya üzerinde 40 ülkede yaklaşık olarak 130 milyon kişi tarafından sürekli kullanılan bu dil aynı zamanda Almanya, Avusturya, İsviçre ve Lüksemburg gibi ülkelerde çok daha yaygın bir biçimde kullanılır.

Bu anlamda Almanca öğrenmek gerek yaygınlığı gerekse ülkemiz ile Almanya arasındaki ticari ve turistik faaliyetlerden ötürü son derece önemli olabilmektedir. Bizlerde Almancanın öneminden ve öğrenilmesinin zorunluluğundan yola çıkarak son derece nitelikli bir mekanizma ile Almanca – Türkçe çeviri sistemini internet sitemize Entegre ettik. Bilindiği gibi ülkemizden Almanya’ya giden ve hayatını bu ülkede sürdüren on binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Almanya için bir bakıma kardeş ülke de diyebiliriz. Çünkü zamanla oluşan bu bağdan ötürü kültürel alış verişlerimizde çok yoğun bir biçimde gelişme göstermiştir. Dünya üzerinde bu derece de yoğun olarak kullanılan bu dil, aynı zamanda kültür ve edebiyat dili olarak da tercih edilebilecek bir dildir. Eğer Almanca öğrenimine başladıysanız bu sebeple sitemizde bulunan Almanca – Türkçe sözlük sizin açınızdan son derece önemli olacaktır. Bu sistemin tercih edilmesinin en önemli nedenleri Almanya ile kültürel bağlarımız, eğitim, ticari faaliyetler ve turizm faaliyetleridir. Bu alanların her biri Almanca öğreniminin gerçekten zorunlu olduğunun en önemli göstergelerinden biri olmuştur.

Son yıllarda kültürel etkileşimlerle birlikte ticari faaliyetlerin artması ve turizm cenneti olan ülkemize Alman turistlerin gelmesi bu anlamda Almancanın önemini gösteren en önemli göstergelerden biridir. Keza nitelikli bir iletişim ağının oluşturulmuş olması her anlamda kaliteli bir hizmet verileceğinin en önemli ön koşullarından biridir. Yine eğitim faaliyetleri için de benzer şeyleri söyleyebiliriz. Eğitim ve kültür dili olan Almancayı öğrenerek hem gelişimimize destek sunacak hem de eğitim anlamında kaliteli bir eğitim almış olacağız. Bu dili öğrenmenize çok büyük destek sunacak Almanca – Türkçe çeviri sistemimiz ile son dere önemli bir görevi yerine getirebilir ve sizin için oluşturmuş olduğumuz bu yapıdan çok iyi bir biçimde faydalanabilirsiniz.