Online Sözlük ve Çeviri

Çevirisi Yapılacak metin veya cümleyi giriniz.

==>
 
Türkçe - Almanca Çeviri
 

TÜRKÇE - ALMANCA SÖZLÜK

Dünyada kullanılan en yaygın dillerden biri olan Almanca ülkemizde de öğrenilmesi gereken diller listesi içerisinde ilk sıralarda almaktadır. Keza ülkemizde yaklaşık 30. 000 yerleşik Alman bulunmakta. Bunun yanında özellikle turizm sezonlarında yoğun bir biçimde Alman turistlerin gelmesi, Almanya ile kültürel ve ticari faaliyetlerimizin çok fazla olması ve bunlar içerisinde belki de en önemlisi eğitim aktivitelerinde Almancanın önemli bir kaynak oluşturması, bu dilin öğrenilmesinin büyük bir avantaj oluşturacağını gözler önüne sermiştir.

Bizlerde bu anlamda sitemizde Türkçe – Almanca sözlük çeviri sistemini çok iyi bir biçimde Entegre ederek kullanıcılarımızın bu sistemden çok iyi bir biçimde faydalanmalarına destek sunduk. Son yıllarda özellikle öğrencilerin alan derslerinde veya tez ve doktora tamamlama konusundaki aşamalarına Almancanın çok yoğun bir biçimde tercih edildiğini görüyoruz. Bir bakıma Almanca adeta bir eğitim dili haline gelmiştir. Bu sebeple Türkçe – Almanca çeviriler gerçekleştirerek kaynak elde etmenin gerçekleşmesi son derece önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu yolla öğrenciler çok daha zengin bir bilgi arşivi içerisinde net bilgiler elde ederek eğitim aşamalarını çok iyi bir biçimde sürdürmektedirler. Bunun yanında bir diğer önemli sebep de hiç kuşkusuz ticari faaliyetlerdir. Bilindiği gibi ülkeler bazında sıralama yaptığımız zaman Almanya ihracat ve ithalat faaliyetlerini en çok yerine getirdiğimiz ülkelerin başında gelmektedir. Durum böyle olunca özellikle şirketler ve işletmeler Almanca bilen personellere yönelmişlerdir. Çünkü nitelikli bir iletişim ağı oluşturmanın en önemli yollarından biri ortak bir iletişim ağının oluşmuş olmasıdır.

Buda ancak bu dili öğrenmek ile olacak bir konudur. Yine benzer bir diğer konuda turizm faaliyetlerdir. Bilindiği gibi ülkemiz her turizm döneminde on binlerce Alman turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple Almanca öğrenmek veya karşı tarafla ile kurmak adına Türkçe – Almanca çeviri gerçekleştirmek son derece önemli olacaktır. Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan bu dilin öneminde hareket ederek oluşturmuş olduğumuz nitelikli yapı için sizleri çeviri sitemize bekliyoruz. Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz kelime arşivi ve nitelikli bilgiler Almanca öğreniminize de çok büyük ölücüde destek sağlayacaktır.